Na mravence nešlápneš, mouchu nezabiješ

Moucha je úžasná tím, že přišla nato, že vše funguje logicky, fuzzy logicky, či spontánně, že vše je harmonie. To je její dar za hovno :-). Mravenec přišel s úžasnou myšlenkou ve věci osudu. „Vždycky je cesta“.
Od boha se máme stále co učit., Bůh je vše kolem nás včetně nás samých, je všemohoucí, vševědoucí neb ví, co ví všichni a je všechno v něm, ač to ještě nebylo vše popsáno lidmi.
Podobenství o muším pekle: Moucha se snahou zachovat rod nakladla vajíčka do otevřené toalety, z vajíček se vylíhlo milion larev, těch milion larev žilo z výkalů jenž oni pro ně připravili, těch milion larev byli lidé, jenž past na něj v podobě pekla připravily, sami však ve své vlastní pasti polapeni byli, on se jim na ni vysral, oni ve snaze dostat se z hluboké mýsi, sestavili fraktální peklo, které se spirálovitě točilo po levém okraji, larva přes larvu lezla, byť by se dostala ven, dvě larvy pod jeho nohou přes okraj opustili peklo, v ten moment přiběhl strážce v podobě šedivé myšky jenž bez viny byla a jednu sežrala on pro spravedlnost neb každý chce papat, ujal se její duše byť by nezanikla v tom odpuštěno bylo tvůrci myšího osudu, druhá přelezla přes okraj a ztratila se v písku.
On u poslední večeře uvítal hosta největšího, jímž muší královna byla, nabídl jí drobek pokrmu, jenž sám jedl byť by vyřešil podíl na věčném životě jí, ona však jeho se ptala na milion dětí, které se ztratily, on mlčky jí odpustil a nezabil jí ani v myšlence neb dohoda zněla, že z pekla se již musí dostat ven sami až na ten malý ale podstatný rozdíl, že ona byla on.
Ona odletěla. V onom dokázání, nezabiješ a obětováním se jím, za život jednoho lidského dítěte, skonal, neb čistého ducha byl, povstal, muší královna nalezla pochopení, že řešení je problém a problém je řešení a odpustila jemu a milion muších duší tak dopomohlo dítěti k životu, těch milion larev zhynulo a duše jejich vrátily se zpět do lidí, on neochořel, i když jemu druzí věštily nemoc, on změnil svůj osud, jeho bojovník s osudem nazývali, on darem svobodu získal.
On svědky v nebesích měl sám, však ujal se božího práva nalézt harmonii, neb kdo hledá, ten najde, mějte však na paměti, že i kdyby moucha byla vám svědkem v nebesích, alespoň někdo za vás bude bojovat, byť by vás bůh neodsoudil za nesplněný slib, neb sliby dané bohu jsou vázané smrtí, muší královna mlčela, on nezemřel., byť by nepadl ani jeden svatý on v soudu s bohem vyhrál, ten se nasral, protože již musel a zvedlo se moře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ukázky z knihy Tvá víra tě uzdraví. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.