Nehraj si na boha

Platí především pro nepovolané osoby, které neví jak činit aby neškodily druhým v bohu. Je mnoho cest jak si lze hrát na boha, tiše a nepozorovaně manipulovat s lidmi  a se vším tvorstvem, avšak mějte na paměti, že hrajete-li si na boha, mluvíte-li cizími ústy, dopouštíte se vědomě svatokrádeže, protože vždy platí základní otázka „a budu to já?“.
Takovéto skutky nepovolaných vedou k vědomému hříchu, který vede až k ztrátě podílu na věčném životě a vyloučením z řad vědoucích. Povolaný ví jak šlechtit a neublížit.
Nepovolaný nemá tak ušlechtilé zájmy, jejich hnacími silami jsou materiální a mocenské pohnutky. Svévolně tak zohavují, co bylo předurčeno k dokonalosti a uvádějí jak sebe tak ovládaný subjekt do záhuby, do pekla.
Pod záminkou boží vůle a z mocenských důvodů vytvářejí imaginární a fyzická podobenství virtuální bohů a bůžku, prostřednictvím nichž ovládají masy i jednotlivce. Je historii prověřeno, že lidé prahnou po moci, bohatství a neštítí se zla a násilí, které se rodí už v prvotní myšlence, vychází z jejich srdce. Lidé už jsou takoví, ne každý je z toho to úhlu pohledu člověkem. Kdo hraje si na bohy jako by ukradl druhému i sobě kus života, jako by zabil.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ukázky z knihy Tvá víra tě uzdraví. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.