Abych vše uvedl na pravou míru

Bezdomovci pravého slova smyslu nejsou vrazi, zloději ani nejsou čerti i když by se někomu hodilo tento fakt na někoho hodit
a mnohdy je díky vzezření tomu snazší, uvěřit, vy jímky vylučují pravidlo. Neb fakt, že někdo nemá kde bydlet z něj ještě vraha a zloděje nedělá jen nemá dům kde by spal a nemá prostředky za které by žil. Někteří si tak voní, že snad ani nemůžou věřit, že se nevidí. Inu když chce vonět tak ať voní, to je ale síla, samý ocet a sýra…

Avšak prostředků pro život je zde spousty, takových prostředků, které nikdo nechce avšak jsou k mání. Prostředků jako jsou bobule, kořínky a přírodní suroviny. Místa jako jsou primitivní zimoviště a letní příbytky v lesích a místech kde neprší a vítr nefouká.
Vždy je kde se schovat a pokud nepomůže dobrý pocestný je vždy možnost se vrátit ke svým kořenům a žít jako pračlověk.
Žít v lesích, žít v opuštěných obydlích, která nikomu nepatří nebo obývat zbořeniště, pokud jsou bezpečná. Stejně jako dravci a sběrači udržují v přírodě rovnováhu a čistotu i bezdomovci plní podobnou úlohu ve městech a všude tam kde žijí.
Sbírají nepotřebné a volně pohozený sběr, železo, papír i odpadky které někdo ledabyle položil na ulici a čistí tím prostředí kde žijeme. Pracují pro město pro společnost už tím, že konzumují a zužitkovávají vše co je nepotřebné ostatním. Sběrem, prodejem hub a lesních plodin i když jsou množství omezená na osobu, dá se touto činností poměrně dobře přivydělat, očistit si je můžeme sami. Sběrem a následným zpracováním dřeva z polomu do limitované šířky se dá také přivydělat a čistí se tím les, kdyby se nečistil byl by z něj za krátkou chvíli prales, což také nevadí neb prales poskytuje o něco více bylin a plodů, je živější. Odnášením smetí z lesa a čištěním nepovolených skládek se udržuje čistota vody a lesa, který za ten dar obětavosti, poskytuje prostor k životu spoustě rostlin, hub i živočichů, jen nepálit plasty. Lovem a sběrem drobných živočichů jako jsou šneci a hlemýždi jde také si přivydělat neb jsou v mnoha krajích po úpravě dobrou pochoutkou. Nebo třeba sběrem, prodejem, léčivých bylin a minerálů.
Různé pomocné víceméně náhodné práce jako jsou pomoc na zahrádkách, staveništích v obchodě i dopravě, ničím však nejsou zaručené, nejsou pravidelné a nedávají právo nic okupovat nebo si přivlastňovat, jsou projevem dobré vůle a výsledkem dohody dvou jedinců nebo skupin. Také mohou pracovat přímo pro město, být zapsáni na radnici kde se dá přijímat pošta, ostatně ve městě je vždy co dělat. Nebo si najít jakoukoliv práci, kde jim budou pravidelně platit a připojit se tak k produktivnější části společnosti neb i oni jsou produktivní a přizpůsobivý. Je tolik věcí, které se dají dělat, vyrábět, prodávat a jen deset možností je postaveno mimo zákon. Lidská mysl je kreativní a prosadit nový nápad je snazší než sledovat jak nás z hladu žerou.

Buď jim pomůžeme nebo nás sežerou neb my jsme ti co jsme všechno snědli proto hleďme aby i jim zůstali možnosti. Možnosti, volně žít na vlastním.

Musí být, jinak by zemřeli hlady, umrzly nebo jinak skonali. Takový je drsný zákon reality, vše je dovoleno krom toho co je zakázáno. Taková je cena extrému, cena volnosti. Lepší je doufat, lepší je konat dobro ať dobro je.

Řešení je problém a problém je řešení.

Doktoři pravého slova smyslu nejsou vrazi a traviči i když by se někomu hodilo tento fakt na někoho hodit, vy jímky vylučují pravidlo. Doktor má pomáhat, doktor má upřednostňovat zdraví a život cizích před nemocemi a zákroky.
Doktor má dělat vše co je v jeho možnostech pro zdraví a život. Někdy i dobrá rada je víc než 1000 pilulek. Doktor nesmí nikoho omezovat, doktor nemá právo, nikoho zadržovat ani se násilím dožadovat poslušnosti nebo si vynucovat ošetření i kdyby si na krásno řekli, doktor má právo pomoci ale nemůže li nemusí. Každý má právo doktora odmítnout neb mu nemusí ani důvěřovat.
Každý má právo od doktora odejít a dát revers i kdyby to mělo být jen z přesvědčení neb věřit mu nemusím.
Doktor nemá právo se dožadovat aby jsi mu věřil neb věří v možnost existence nemocí a věří, že jsi nemocný,
pacient, proto mu ani věřit ani důvěřovat nemusím, kdyby nevěřil nemohl by léčit neb léčit znamená v tomto smyslu obracet skutečnosti do jiného úhlu pohledu a novým pohledem na skutečnost si postupně vymanit zdraví, léčit znamená lhát neb každý máme svou vlastní víru a vlastní pohled na svět, proto je každá jiná víra invazivní a lživá. Dává však prostor přemýšlet, dává čas se napravit a napřímit. Každý má právo na úctu i uctivý odchod.

Řešení je problém a problém je řešení.

Musíš vidět dále než za špičku svého nosu aby jsi pochopil.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osvícení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.