Cena krásy aneb selektivní výběr ve věčném životě

Jak na svět přijdeš tak by jsi měl ze světa odejít avšak platí, že jak ze světa odejdeš tak na svět přijdeš v znovuzrození, přičemž své hříchy si neseme až do desátého pokolení. Každý hřích kus tvé duše utrhne neb propadne peklu. Každý dobrý nesobecký čin tvé duši přidá. Co z nás bude zítra o tom rozhodujeme již dnes. Vše je o dynamice, kterou je třeba vyvážit.
Co zaseješ, to uklidíš. Vše je věc selektivního výběru v systému nabídky a poptávky. Choval-li se někdo celý život jako prase,
jistě jej v příštím životě prasnice příjme. Choval-li se někdo celý život jako vůl, jistě se pro něj v kravíně najde místo.
Kradl-li někdo celý život lidem sny hrou na bohy, bude z něj jistě moucha aby se naučil slyšet i křídel šum. Byl li někdo za života otrokářem a nepřizpůsobivým hajzlem co vše dělá jen podle sebe a mluví s lidmi, nebere ohledy na druhé, bude z něj mravenec aby se naučil, že vždycky je cesta a že vše je dialog. Ti agresivní jedinci, rudnou vztekem při usvědčení z křivopřísežnictví proto jsou červení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osvícení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.