Nenalož si víc, než uneseš

Popravě mravenčí pravidlo, hovoří nejen o schopnosti unést ve vztahu k logice hmotnosti o čemž nám hovoří naše pravá hemisféra ze strany vědět. Nýbrž a především také proto i levá, která mluví o emocionální rovině.
Emocionální odolnost, snášet urážky a pokorně studovat pravdu a s pečlivostí mravence odlišovat ji od lži, aniž bychom se nechávali svádět a být manipulováni od světa lásky do světa hněvu a nenávisti do pekla.
Takováto odolnost je vyšší formou emocionální inteligence, protože chápe potřeby pravé hemisféry studovat a pozorovat motivace aby tak zdokonalila inteligenci hemisféry levé, přičemž levá s respektem a pochopením motivací pravé
umí takto odpouštět, neb je uspokojena a ponořena v pokoře do studia sebe sama, proto se vidí levá i práva, neb o sobě ví a ví čemu věří. Tato odolnost však nepopírá pravidlo, od tebe se nenechám urážet, však ukazuje nám jej v novém světle, proto počkej až se ti odkryjí všechny možnosti, neútoč, avšak dokazuj v lásce pravdu a nic tě neurazí.
Otázkami proč, jen zpochybňujete svou vědomost v očích hloupých posměvačů avšak nedokazujete nevědomost, protože důležité je umět položit otázku. Neb kdo hledá, nachází.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osvícení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.