Pomáhá technologie vývoji duše?

Obecná zkušenost statisticky hovoří o tom, že technologický rozvoj vede k prospěchu společenství.
Otázkou je však, budeme se umět postavit ke všem změnám? Dokážeme zříct se svého hněvu, nenávisti a závist abychom nebrzdily pokrok a vývoj?
Měli bychom a bude líp. Technologie a pokrok v poznání má obecně pozitivní přínos pro vývoj duše, umíme li se k ní správně postavit.
Protože vše je o možnostech a technologie je nám pouze rozšiřuje.
Budu li se u počítače vztekat při každé chybě a ignorovat, že má vždy pravdu ať již lžeme či nikoli. Zjistíme brzy, že z nás bude vztekloun,
pokaždé když uslyšíme nebo uvidíme a jiné smysly, co jsme nechtěli vidět nebo slyšet.
Otázkou je vždy co pro dobro mužem udělat my, čím mohu pomoci Bohu dosáhnout jeho cílům, pozitivním, plnit sny druhým a dělat svět přání skutečně
reálným. Zvláštním pozorováním svého mne dospěl jsem k názoru, že i lenost je cestou pokroku a i k lenosti je třeba se umět postavit.
Respektive pokud se mi nechce něco dělat jakýmkoli způsobem, který zabere příliš času či energie než aby se mi jej chtělo otrocky opakovat.
Je zapotřebí energii přesměrovat směrem k vývoji postupů, které mi usnadní a zrychlí mou činnost ať již je jakákoli je li to očekáváno či vítáno.
Ne vše musí proběhnout tak rychle, dívky a ženy jistě pochopily. V tomto speciálním případě se stává lenost ctností z nouze času a energie.
Pochopil jsem, že lenost je smrtelný hřích až když, se mi nechce dýchat ať když nechci jíst, pít, žít a pochopitelně dělat vše co vede k jídlu pití a zdravému dýchání. Zamysleme se co můžeme udělat s ostatními hříchy, neřestmi? Jak se k nim postavit abychom pochopily podstatu a sestavily správnou a pozitivně přínosnou odpověď na tuto otázku pro každý z nich. Odpovědí je jasná a zná jí každé malé dítě v momentě kdy přijde na svět do doby než si tuto elementární pravdu ztratí lží u člověka, odpověď zní „s láskou k bližnímu svému kde nejbližší je mi mne“.
Proto mládněte a nebuďte líní to dělat protože vám to nikdo nemůže mít za zlé jinak by této úrovně osvícení sám nedosáhl.
Proto, nezraďte sami sebe a milujte mne i tebe. Odpověď je tedy Ano ale je třeba pochopit a akceptovat elementární mravenčí pravdu, vždycky je cesta.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osvícení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.