Proč vznikla Bible a jiná svatá písma

Lidé byli již před mnoha tisíci lety moudří a prozíraví. Protože viděli jak rychle klesá morálka a úcta k pravdě svaté. Dovolili si příštím generacím napsat pár dobrých rad, které jsou nad zlato.
Tyto knihy jsou zde proto aby nasytili duté hlavy ploskolebců, idiotů a blbů, kteří zapíravě odmítají cizí zkušenost. Především pak pravdy elementární až geneticky vložené například.
Ty se nevidíš. Pravda a láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí. S poctivostí nejdál dojdeš, protože lež má krátké nohy. Křivopřísežníka usvědčit nemusíš, protože to již chce on a zapírá. Zloděje okrást netřeba protože ten je schopen se okrást i s tebou, přec věz, lepší dávat jest než bráti sobě s ním. I kdyby s tebou pro krásu svou dal sobě si, přesto bude zloděj ten, kdo životem platit dvakrát bude.
Stejně jako cizoložníka usvědčit nemusíš protože to již chce on, ten co zapřel jejich lásku. Nejlépe podvedeš podvodníka protože je ulhanější. Vrah tě zabít nemusí stačí mu prokázat úctu svatou pravdou, přeci nechtěl být vrahem.
Pro moudrého je i náboženství a víra základním kamenem vzdělání neb podle víry žijeme v řádu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osvícení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.