Ty ne, řekli mu a šel

Ty, ne řekli mu u brány nebeské a šel do věčného zatracení. Ptal se proc? Ty jsi celý život toužil jen po penězích, moci a slávě. Kolik srdcí si však udělal šťastných? Čím jsi přispěl k budouvání chrámu božího, komu si dopřál blahobytu? Věz, že tak jako žádný moudrý z nebe nespadl, tak ani tobě nebude dopřáno, poznání, jako jsi druhým nedopřál.

Jaký svět si v hněvu, závisti, nenávisti, chtíči a mamonu tvořil v takovém budeš žít.

Celý život jsi kázal vodu a víno by si chtěl pít? Budeš otročit svému vlastnímu chtíči. Mamon byl tvým pánem, tomu jsi se klaněl, ten ti bude soudcem a prostředníkem u bran pekelných.

Tvé vlastní zrcadlo ti bude svědkem, žalobcem i soudcem.

Tolikero budeš trpět, kolikero museli trpět vůči tobě druzí. Pýcha byla tvůj rádce, pýcha bude tvůj pád.

Pokoutně ses pokoušel urážet druhé aby jsi se jim dostal na hřbet, že však na hřbetě svém nosíš Manona jsi vidět nechtěl. Čím to tedy je, že svou pravdu máš, ale druhým do očí se podívat nemůžeš?

Každý má jen jedno přání a ty jsi si zvolil peníze, těm druhým byl dán život věčný. Ani všechny poklady světa nezaplatí ti vykoupení. Věčný život si penězi nekoupíš, jen skutky, co jsi tedy vykonal, že si myslíš, že máš nárok na věčný život? Že je to podvod? Protoho co vněj nevěří jistě.

Když už přepočítáváš vše na peníze, tak si sám spočti, a brzy ti dojde, že kolik peněz získáš za celou věčnost, neutratíš za jeden život.

Jak jsi malý…

Příspěvek byl publikován v rubrice Osvícení, Žalmy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.