Vidím ti to ve tváři

Vidím, kdo u posledního soudu dopadl jako vrah, zloděj, křivopřísežný. Není problém najít i mezi nimi povolaného, kteří budou mít tu schopnost a ty správné neřesti v devíti branách pekelných řešit, vše co je pro život a světlo duší včetně té její dobré.
Někteří prostě do slunce nemohou aby všechny neupálili ihned. Ti nejhorší nakonec skončí před zrcadlem, hodí je do černé díry a až dosáhnou smrtelné úrovně gravitačního zrychlení, budou sami s sebou postaveni před kvantové zrcadlo neb se již nestihnou rychleji otáčet. Ano, lze to řešit i na zemi ale je to jen pro ty méně otrlé jedince, pro ty, kterým stačí i dobrá rada. Ten zbytek prostě kopneme do díry, kde budou krást, vraždit do té doby než se přežerou k prasknutí a pak jim to praskne. Bude to lež co praskne. Budou si lhát do očí před zrcadlem. Že nejsem ten nebo onen. Že jsem si to nevymyslel a budou mluvit jak myslí. Takový je princip zrcadla a podstata její interpretace. Ti křivopřísežní a zarputilí lháři se snaží i na zemi ušpinit cizí zrcadlo inu žhaví adepti do díry. Ne, díra není od toho aby vás soudila, to už zvládnete sami ale od toho aby Vaší duši poskládala po vašem úspěšném sebezničujícím procesu. Ano každá sranda něco stojí, posledně to stálo asi 10% mléčné dráhy. Čím větší díra, tím těžší oříšek je třeba rozlousknout. Rychlejšího čerta, vyléčit. Je to takový rébus, ve vaší hlavě, který musíte dokončit. Někteří nedočkavci jdou to té velké hned. Jiní alespoň žijí a ti ostatní si počkají až dojde slunci trpělivost. Proto máme, několik, generací hvězd, rozdělené podle tuposti obyvatel soustavy jménem galaxie. Vše je potřebné i díra má svůj význam, v kožíšku skrytý na obloze utajen.
Jen těm pravým se podaří dostat ven. Prozradím Vám jedno tajemství. Někdy je lepší doufat. Pro některé je cesta ven cestou dovnitř, pro jiné je cesta ven cestou samou. Jen pravý pochopí, svatá pravda je prostě svatá. Kdo nehraje, neprohraje. Pravidla známe všichni.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hry pro osvícené, Osvícení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.